Sexuálna výchova pre deti a násťročné slečny

Chcete, aby Vaše dieťa rovnako ako tie naše už v 5 rokoch vedelo, ako prišlo na svet? Bez červenania a báchoriek?

Knižka Ako deti prichádzajú na svet poskytuje odpovede na prvé otázky dieťaťa nie len o sexe:

  • moderne
  • pravdivo
  • jednoducho
  • a ako inak, než s láskou.

Budete sami prekvapení, ako deti tému prijímajú prirodzene a bez predsudkov.

Najvhodnejší vek: 2-5 rokov – prvá otázka padne najčastejšie v 2 rokoch „ako som sa tu ocitol“, najviac potom chce dieťa vedieť v 5 rokoch (až 10 rokoch).

„Synovi najviac vŕtala hlavou otázka: Ako sa ocinkova spermia dostane maminke do bruška? Nikde som potrebný obrázok nemohla nájsť. Nakoniec bol v jednej anglickej brožúre. Už som sa nadychovala a premýšľala, ako to synovi objasním, keď tu on po predložení obrázku chápavo zvolal: Aha, oni sa spoja. Lepšie by som to nevymyslela, tak som rovnako túto formuláciu, ako aj iné použila do knižky Ako deti prichádzajú na svet. Je to z 95 % môj skutočný rozhovor so synom,“ doplňuje autorka publikácie Jana Martincová.

Sexuálna výchova pre deti
Úprimný rozhovor medzi mamičkou a dieťaťom o tom ako prichádzajú deti na svet. Oznámené jednoduchú textovo - obrázkovú formou pre deti vo veku 2 - 5 rokov.


Ako deti prichádzajú na svet je tretím titulom vydavateľstva Babyonline. Najprv 2007 založilo www.babyonline.cz = dnes najnavštevovanejší odborne garantovaný portál zameraný na tehotenstvo a starostlivosť o dieťa. Ako jediný si v tejto oblasti drží úroveň kvalitou informácií, ktoré stále píšu odborníci (lekári, psychológovia, pedagógovia). Portál bol založený z vlastnej potreby, z nedostatku kvalitných informácií maminky - lekárky MUDr. Jany Martincovej. Knihy pre deti, ktoré nasledovali, potom z nedostatku kvalitnej literatúry pre deti zameranej na vzdelávanie a zdravý životný štýl.

Po úspešnej vzdelávacej sade detských knižiek Pre šikovné hlavičky sme sa rozhodli zamerať na problematiku dnešných násťročných, a to predovšetkým sexuálnej výchovy, ktorá je často nie len v školách vynechávaná.

Čo sa od kamarátok nedozvieš je voľným pokračovaním skoršej publikácie autorky Ako deti prichádzajú na svet (pre 2-10 ročné deti), tento krát pre násťročné dievčatá, v ktorom malá Lili dospieva v pôvabnú Lilith a spoločnosť jej namiesto brata robia dve rovnako okúzľujúce kamarátky. Aj keď aj brat Chytroočko sa hneď v úvode knižky mihne, tento krát pod civilným menom Tom.

Jedná sa o kvalitné informácie pre násťročné dievčatá, ktoré sú písané netradičnou a zrozumiteľnou formou, a to ako rozhovor 3 kamarátok s matkou jednej z nich – lekárkou.

Kniha obsahuje cez 200 originálnych fotografií a okolo 150 obrázkov a schém.

Jedinečná je skvele padnúca grafika pre 11 – 18 ročné dievčatá.

Svoje deti sme už s týmto radcom zoznámili a zaznamenávame obrovské pozitívne ohlasy!

Sexuálna výchova pre násťročné slečny
Sprievodca moderné dospievajúce dievčatá Čo sa od kamarátok nedozvieš o sexe, líčenie aj zdravie s množstvom užitočných informácií do života nielen o sexe, ale aj o zdravom varení i cvičenia.

Hattrick v sexuálnej výchove

Desatoro pre chlapcov ako na pubertu , dievčatá a sex

Tento krát vo forme blízkej komiksom s mnohými návodnými obrázkami, pretože vás, milí mladí páni, nechceme trápiť prílišným čítaním.

Štýl knižky je veľmi svieži a tak hovoriac vychádzajúci zo života. Opäť sa v nej stretávame so súrodencami Tomom a Lilith, ktorých poznáme z oboch predchádzajúcich knižiek. Iba maminka, trpezlivá priateľka dievčat z Čo sa od kamarátok nedozvieš sa v prípade Tomovho dospievania mení v Tomových očiach doslova na matku-stíhačku. Ale aj napriek tomu je v ich hovoroch zrejmé, že k sebe chovajú vzájomnú úctu, rešpekt a túžbu tomu druhému porozumieť a pomôcť.

Čo v knihe nájdete?

Čo sa deje s telom v dospievaní / Prečo rastiem a vďaka čomu som mužom / Starostlivosť o telo / Ako sa hýbať / Aby som neumrel od hladu / O sexe a vzťahoch / Ako slečnu neotehotnieť. Antikoncepcia / Ako neochorieť – bezpečný sex / Moje dievča otehotnelo! Čo mám robiť? / Ako uspieť u žien aj v spoločnosti?

Sexuálna výchova pre násťročných chlapcov
Konečne čítavo aj pre chlapcov tak na pubertu, dievčatá aj sex. Tentoraz vo forme blízkej komiksom s mnohými návodnými obrázkami.


Naše ďalšie projekty: