Sexuálna výchova pre deti a násťročných

Niektoré deti sú na porne od svojich 6 rokov a v 10 sa už liečia zo závislosti na ňom. Kedy potrebujú deti informácie o dospievaní, vzťahoch a sexe? Všetky ich otázky zodpovedia naše knihy. Nenechajte v tom svoje deti tápať!

banner-pruzkum.jpg

Buďte rýchlejší ako rovesníci a internet!

Chcete, aby Vaše dieťa rovnako ako tie naše už v 5 rokoch vedelo, ako prišlo na svet? Bez červenania a báchoriek?

Knižka Jak děti přicházejí na svět poskytuje odpovede na prvé otázky dieťaťa nielen o sexe:

  • moderne
  • pravdivo
  • jednoducho
  • a ako inak, než s láskou.


Budete sami prekvapení, ako deti tému prijímajú prirodzene a bez predsudkov.

Najvhodnejší vek: 2-5 rokov – prvá otázka padne najčastejšie v 2 rokoch „ako som sa tu ocitol“, najviac potom chce dieťa vedieť v 5 rokoch (až 10 rokov).

„Synovi najviac vŕtala hlavou otázka: Ako sa oteckova spermia dostane mamičke do bruška? Nikde som potrebný obrázok nemohla nájsť. Nakoniec bol v jednej anglickej brožúre. Už som sa nadychovala a premýšľala, ako to synovi objasním, keď tu on po predložení obrázku chápavo zvolal: Aha, oni sa spoja. Lepšie by som to nevymyslela, tak som rovnako túto formuláciu, ako aj iné použila do knižky Ako deti prichádzajú na svet. Je to z 95 % môj skutočný rozhovor so synom,“ dopĺňa autorka publikácie Jana Martincová.

Sexuálna výchova pre deti
Úprimný rozhovor medzi mamičkou a dieťaťom o tom, ako prichádzajú deti na svet.
Oznámené jednoduchou textovo - obrázkovou formou pre deti vo veku 2 - 5 rokov.

Jak děti přicházejí na svět je tretím titulom vydavateľstva Babyonline. Najprv 2007 založilo www.babyonline.cz = dnes najnavštevovanejší odborne garantovaný portál zameraný na tehotenstvo a starostlivosť o dieťa. Ako jediný si v tejto oblasti drží úroveň kvalitou informácií, ktoré stále spisujú odborníci (lekári, psychológovia, pedagógovia). Portál bol založený z vlastnej potreby, z nedostatku kvalitných informácií mamičky – lekárky MUDr. Jany Martincovej. Knihy pre deti, ktoré nasledovali, potom z nedostatku kvalitnej literatúry pre deti zamerané na vzdelávanie a zdravý životný štýl.

Po úspešnej vzdelávacej sade detských knižiek Pro chytré hlavičky sme sa rozhodli zamerať na problematiku dnešných násťročných, a to predovšetkým sexuálnej výchovy, ktorá je často nielen v školách zanedbávaná.

Co se od kamarádek nedozvíš je voľným pokračovaním skoršej publikácie autorky Jak děti přicházejí na svět (pre 2-10 ročné deti), tentoraz pre násťročné dievčatá, v ktorom malá Lili dospieva v pôvabnú Lilith a spoločnosť jej namiesto brata robia dve rovnako očarujúce kamarátky. Aj keď aj brat Chytroočko sa hneď v úvode knižky mihne, tentoraz pod civilným menom Tom.


Jedná sa o kvalitné informácie pre násťročné dievčatá, ktoré sú písané netradičnou a čitateľnou formou, a to ako rozhovor 3 kamarátok s matkou jednej z nich – lekárkou. 

Kniha obsahuje cez 200 originálnych fotografií a okolo 150 obrázkov a schém. 
 
Jedinečná je skvele padnúca grafika pre 11 - 18-ročné dievčatá.

Svoje deti sme už s týmto radcom zoznámili a zaznamenávame obrovské pozitívne ohlasy

Sexuálna výchova pre násťročné slečny
Sprievodca modernej dospievajúce dievčatá Co se od kamarádek nedozvíš o sexe, líčení i zdraví s množstvom užitočných informácií do života nielen o sexe, ale aj o zdravom varení i cvičení.

Hattrick v sexuálnej výchove

Desatero pro kluky jak na pubertu, holky i sex

Tentokrát vo forme blízkej komiksom s mnohými návodnými obrázkami, pretože vás, milí mladí páni, nechceme trápiť prílišným čítaním.

Štýl knižky je veľmi svieži a takpovediac vychádzajúci zo života. Opäť sa v nej stretávame so súrodencami Tomom a Lilith, ktorých poznáme z oboch predchádzajúcich knižiek. Iba mamička, trpezlivá priateľka dievčat z Co se od kamarádek nedozvíš sa v prípade Tomovho dospievania mení v Tomových očiach doslova na matku-stíhačku. Ale aj napriek tomu je v ich hovoroch zrejmé, že k sebe chovajú vzájomnú úctu, rešpekt a túžbu tomu druhému porozumieť a pomôcť.

Čo v knihe nájdete?

Čo sa deje s telom v dospievaní / Prečo rastu a vďaka čomu som mužom / Starostlivosť o telo / Ako sa hýbať / Aby som neumrel od hladu / O sexe a vzťahoch / Ako slečnu neotehotnieť. Antikoncepcia / Ako neochorieť - bezpečný sex / Moje dievča otehotnelo! Čo mám urobiť? / Ako uspieť u žien aj v spoločnosti?

Sexuálna výchova pre násťročných chlapcov
Konečne čítavo aj pre chlapcov ako na pubertu, dievčatá aj sex. Tentokrát vo forme blízkej komiksom s mnohými návodnými obrázkami.

Najvhodnejší vek: 2-5 rokov – prvá otázka padne najčastejšie v 2 rokoch „ako som sa tu ocitol“, najviac potom chce dieťa vedieť v 5 rokoch (až 10 rokov). 

Čo v knihe nájdete? 


Naše ďalšie projekty: