Desatoro pre chlapcov ako na pubertu, dievčatá aj sex v češtine – priamo od autorov

0/5
(Hodnotilo 0)

Tento krát vo forme blízkej komiksom s mnoho návodnými obrázkami, pretože vás, milí mladí páni, nechceme trápiť prílišným čítaním.

More details

Skladom > 5 ks

CENA: 12,26 €

Kniha v češtine

ks

Štýl knižky je veľmi svieži a tak hovoriac vychádzajúci zo života. Opäť sa v nej stretávame so súrodencami Tomom a Lilith, ktorých poznáme z oboch predchádzajúcich knižiek. Iba maminka, trpezlivá priateľka slečien z Čo sa od kamarátok nedozvieš sa v prípade Tomovho dospievania mení v Tomových očiach doslova na matku-stíhačku. Ale aj napriek tomu je z ich hovorov zrejmé, že k sebe chovajú vzájomnú úctu, rešpekt a túžbu tomu druhému porozumieť a pomôcť.

Hattrick v sexuálnej výchove!

Tretí úspešný počin MUDr. Jany Martincovej s tímom spolupracovníkov a vydavateľstva Babyonline na poli sexuálnej výchovy. 
Po knižke pre najmenších o tom, Ako deti prichádzajú na svet (2010) a pre násťročné dievčatá Čo sa od kamarátok nedozvieš o sexe, líčení a zdraví (2016) uzrie v novembri 2018 svetlo sveta aj Knižka pre chlapcov…

Obsah knihy:

  • Čo sa deje s telom v dospievaní
  • Prečo rastiem a vďaka čomu som mužom
  • Starostlivosť o telo
  • Ako sa hýbať
  • Aby som neumrel hladom
  • O sexe a vzťahoch
  • Ako sa vyhnúť tomu, aby dievča otehotnelo. Antikoncepcia
  • Ako neochorieť – bezpečný sex
  • Moje dievča otehotnelo! Čo mám robiť?
  • Ako uspieť u žien aj v spoločnosti?

„Každé dieťa by malo odchádzať z domova vybavené základnými informáciami v oblasti starostlivosti o svoje nové dospelé telo, o partnerských vzťahoch a bezpečnom sexuálnom správaní. Sexuálna výchova patrí v prvom rade do kruhu rodinného,“ snaží sa šíriť už niekoľko rokov Jana Martincová, popularizátorka medicíny a propagátorka zdravotníckeho vzdelávania verejnosti. Medzi jej dominantné témy patrí práve sexuálna výchova a predškolské vzdelávanie vedené v rodine (viď www.babyonline.cz, www.prochytrehlavicky.cz a www.zdravedospivani.cz) a najnovšie anti-aging medicína (www.zenapo40.cz a www.zdraveomlazeni.cz).

​​​​​​Predstavenie kníh na: www.zdravedospivani.cz

Ako sa vyrovnať so sexuálnou výchovou vlastného dieťaťa?
S nami to zvládnete hravo.

Čítajte návod krok za krokom

Sexuálna výchova pre najmenších aj násťročných vydavateľstvo Babyonline od Jany Martincovej a odborníkov

Sexuálna výchova v Sama doma (2019)

Ohlasy na knihu Desatero pro kluky jak na pubertu, holky i sex

Dobrý den, děkuji ještě jednou za knížku. Mám ji zatím schovanou pro syna k  narozeninám, jen jsem si ji sama prolistovala, pak i manžel...a myslím, že knížka bude fajn. Je napsaná vtipně, se spoustou komiksových obrázků, tak doufám, že se synovi bude také líbit. Lucie N.

Dobrý den, knihu jsem darovala svým vnukům, kteří se na ni hned vrhli a se zájmem se do ní ve svém pokoji začetli.
Podle mě je moc dobře zpracovaná a zajímavá. Přeji hezký den. Blanka K.


Dobrý den, knihu darujeme synovi zanedlouho k narozeninám. Nicméně já s manželem jsme se již do knihy začetli a myslíme si, že je velice pěkně a srozumitelně udělaná a moc se nám líbila.  Alena J.

Dobrý den, knihu jsem prolistovala,je tedy velmi zajímavá,má spoustu témat co kluky zajímají a je taky velmi názorná,takže jsme po zvážení rozhodli že ji synovi dáme o něco později,protože on je takový napůl puberťák,ale napůl ještě dítě,takže si myslíme že by si z toho dělal hodně legraci a aby byl zajímavý tak by ji hned nesl ukázat klukům do třídy a jak známe naši školu tak by z toho byl pro něj akorát průšvih ,takže ji pro syna schováme a za čas kdy trošku dospěje ji dostane.Ale jak ho znám,tak určitě ji pak s nadšením přečte a my budeme čelit spoustě dotazů :-)  Děkuji a přeji pěkný den. Pelcová

 

Napsali o nás

Idnes.cz: Kdy mluvit s dětmi o sexu? Nikdy není příliš brzy, ani příliš pozděMohlo by vás zaujímať

Unikátne vzdelávacie knihy pre deti vydavateľstva Babyonline

Naše ďalšie projekty: