Predškolákove týždenníčky pre šikovné hlavičky v češtine – priamo od autorov

0/5
(Hodnotilo 0)

Prvá a doposiaľ jediná komplexná príprava predškoláka na našom knižnom trhu - 4 publikácie, nálepky, kozmická mapa. Majte náskok od začiatku a navždy!

More details

Recenze na Předškolákovy týdeníčky z Centra nadání o.p.s.

Skladom > 5 ks

Sme vydavateľom

CENA: 18,20 €

Kniha v češtine

ks

ŠKOLA ŤUKÁ NA DVERE A VY MÁTE HLAVU PLNÚ OTÁZOK A OBÁV, ČI TO VAŠE DIEŤA ZVLÁDNE? 

Nebojte sa, nie ste sami! 
Veľa rodičov má obavy z toho, že jeho dieťa v škole nebude úspešné. Strachujú sa, či budú zvládať prípravu do školy, písanie úloh a prípadné doučovanie detí, ktoré stoja nielen čas, ale mnohokrát aj nervy, zvlášť po náročnom dni v práci. 

Nie inak na tom bola aj mamička Jana Martincová v roku 2009: „Blížil sa začiatok predškolského roka môjho ADHD syna. Jeho staršia, húževnatejšia sestra už navštevovala 3. triedu, a ja som čím ďalej tým viac zisťovala, čo všetko som u nej pred školskou dochádzkou zanedbala. Práve vtedy som si uvedomila, že u syna sa bez kvalitnej predškolskej prípravy nezaobídem. Lenže žiadna zodpovedajúca úroveň, kde by bolo všetko, nebola. Tak som sa rozhodla ju s odborníkmi napísať,“ opisuje. 

A tak vznikli Predškolákove týždenníčky! Sú prvou a doteraz jedinou komplexnou prípravou predškoláka na našom knižnom trhu. 

Jedná sa o hravé učenie pre predškolákov s motivačným prvkom v podobe obrovskej kozmickej mapy formátu A1, do ktorej si predškolák za splnené úlohy nalepí celkom 160 nálepiek s vesmírnou tematikou (exoticky pomenovaní mimozemšťania, raketa, hviezdy, kométy a pod.) 

Stačí 5 minút 4x týždenne a: 

 • dostanú vaše dieťa na inú úroveň a vy budete pozerať na jeho pokrok 
 • budú vás aj vaše dieťa baviť
 • vám zaistia, že nástup do školy prebehne bez starostí
 • pomôžu nájsť talentové stránky vášho dieťaťa
 • prehĺbia váš vzťah s dieťaťom
 • A HLAVNE poskytnú komplexnú prípravu do školy, kedy nemusíte už kupovať NIČ iného!

 • ... navyše stoja iba 11 korún na týždeň, tak lacná nie je ani káva z automatu :-) 

Predškolákove týždenníčky  pre šikovné hlavičky - predstavenie predškolskej prípravy

Majte náskok od začiatku a navždy!
Prvá a doposiaľ jediná komplexná príprava dieťaťa do školy aj na život v Českej republike.

Predškolákove týždenníčky sú prvou a stále jedinou komplexnou prípravou predškoláka na našom knižnom trhu.

Jedná sa o hravé učenie pre predškolákov s motivačným prvkom v podobe obrovskej kozmickej mapy formátu A1, do ktorej si predškolák za splnené úlohy nalepí celkom 160 nálepiek s vesmírnou tematikou (exoticky pomenovaní mimozemšťania, raketa, hviezdy, kométy a pod.)

Pracovné listy s úlohami pre predškolákov v 4 zošitoch sú koncipované na 40 týždňov, teda na 9 mesačnú prípravu:

 • Jazda ceruzkou – grafomotorika, 40 po sebe vývojovo nadväzujúcich cvičení, cviky na uvoľnenie ruky, nácvik správneho držania ceruzky (52 strán)
 • Hlavičkové úlohy – rozvíjajú dieťa mentálne, zahŕňa úlohy týkajúce sa nasledujúceho: farby, tvary, protiklady, predstavivosť, priestorovú orientáciu – hore, dole, vpravo, vľavo, prvý až posledný, nad, pod, za, na…, cestu domov, tvar množného čísla, predčíselné predstavy, jednoduché počítanie, zrakové a sluchové vnímanie - slabikovanie, rýmovanie slov, začiatočné a koncová písmena, logické a pamäťové úlohy, vzťahy a súvislosti, pohybové slovesá, počasie, cvičenie na výslovnosť SCZ a R a Ř, rébusy, prázdninové bonusy, testované deti si zamilovali Spájačky a Rýmovačky. (100 strán)
 • Praktik do života - preberá s deťmi základné hygienické návyky, správanie sa v spoločnosti, stolovanie, zdravé stravovanie, ovocie, zeleninu, športy, jazdu na bicykli, pobyt na horách, telo a čo mu prospieva, ročné obdobia, časti dňa, mesiace, dni v týždni, obliekanie, poriadok doma aj vonku, správanie sa v doprave, dopravné prostriedky, život v meste a na dedine, rastliny, stromy, zvieratá, rodinu, domov, finančnú gramotnosť, odovzdanie odkazu, spoznávanie času a ďalšie. (52 strán)
 • Pohybovky - Cviky sú zamerané na telesnú zdatnosť, obratnosť, rovnováhu a krížené pohyby, ktoré zapojí „do práce“ nie len telo, ale aj mozog. (44 strán)

predskolak-sk.png

Všetky pracovné zošity pre predškolákov sú umiestnené v praktickej zložke - viď fotografická príloha.

Predškolákove týždenníčky  hravou formou precvičia všetky znalosti a zručnosti, ktorými by mal predškolák disponovať. Na knihe spolupracoval tím zložený z lekárov, pedagógov, špeciálnej pedagogičky, psychologičky. Publikácia bola otestovaná na 5 ročných deťoch. Obsahuje viac než tisíc ručne kreslených obrázkov. Strihanie je vo vnútri publikácie koncipované tak aby sa neporušila väzba knihy, ostáva predškolákovi na opakovanie nie len v predškolskom roku, ale aj v priebehu školskej dochádzky.

Publikácia obsahuje zhruba tretinu strán so strihaním. To je vytvorené na okraji stránky tak, aby neporušilo jej spojitosť s celkom. Súčasne je začiatok rubovej strany prispôsobený tak, aby pod strihacím prúžkom bola prázdna plocha.

Dieťa si publikáciu môže po vyplnení samo prezerať a nevedomky si opakovať, čo s rodičom prebralo.

Predškolákove týždenníčky  okrem zošitov pre predškolákov obsahujú taktiež praktickú prílohu A4 s geometrickými tvarmi a topánkou

Príloha A4 obsahuje:

 • tvary na rozstrihanie pre prvé cvičenia v Hlavičkových úlohách
 • obrázok topánky s dierkami pre navlečenie šnúrky

Po vystrihnutí topánky a zakúpení kratšej šnúrky (60 cm) si dieťa môže na makete nacvičovať navliekanie a zaväzovanie šnúrky, a to podľa podrobného popisu v zošite Praktik do života, 11. – 12. týždeň.

Kozmická mapa na nalepenie nálepiek a nálepky (160 nálepiek)

Nálepky boli navrhnuté 9 ročnou dcérou autorky, Sophií Martincovou. Nálepky ufónov dokonca pomenovala. 150 nálepiek malého formátu je doplnených 10 nálepkami ufónov.

Kozmická mapa je formátu A1 (84,1 x 59,4 cm)

Kozmická mapa bola rovnako nakreslená podľa návrhu Sophie. 

Kozmickú mapu si na začiatku práce s dieťaťom umiestnite na stenu alebo magnetickú tabuľu. Za úlohy jedného týždňa každej publikácie si dieťa vyberie a nalepí jednu nálepku. Každá publikácia obsahuje cvičenia na 40 týždňov, preto má dieťa k dispozícii celkom 160 nálepiek.

K Předškolákovým týdeníčkům kúpte Písmenkové kartičky
Nezabudnite predškolákovi k Týdeníčkům zakúpiť aj Písmenkové karty, s ktorými si rozšíri slovnú zásobu, naučí hláskovať, slabikovať, logickým, kombinačným a pamäťovým hrám.

Písacie potreby vhodné pre predškolákov
Kúpte predškolákovi ergotužku so zárezmi, ergonomickú ceruzku a ergonomické pastelky Stabilo!

Ako správne pracovať s predškolákmi, aby bol úspech v škole aj v živote zaručený?

Predstavenie Predškoláka v televízii:

Príprava predškoláka na zápise a predstavenie nového vydania Predškolákových týždenníčkov v Dobrom ráne 2015

Predškolákove týždenníčky  v Sama doma 2010

Predškolákove týždenníčky  v Dobrom ráne 2010

Ohlasy na Předškolákovy týdeníčky:

Dobrý den děkuji, teď jsem objednávala jen pastelky a psací potřeby, budeme mít prvňačka, nicméně publikace od vás mám již několik let (kupovala jsem tehdy na veletrhu v Brně) a vřele doporučuji dál, díky Předškolákovým týdeníčkům jsou děti skvěle připravené do školky i do školy a každý se ptá, jak to, že toho tolik umí. :-) Díky vám za to, co děláte a jen tak dál! :-) Hodně úspěchů a radostné Velikonoce! :-) S pozdravem Veronika Kratochvílová
 

Dobrý den paní Martincová, před nedávnem jsme si psali o Vašich Předškolákových týdeníčcích. Musím říct, že dcera je nadšená. Je druhý týden školy, ale my už máme vypracovány 4 týdny. Jsou tam věci, které uměla. Jen je s radostí vybarvovala a doplňovala. Teď pilně trénuje proužky na triku :-). O víkendu vzorně prostřela stůl. Dokonce jsme pekly bábovku, aby byl i dezert :-). Každý den odpoledne skáčeme jako blešky, válíme sudy a podobně. Je u toho spousty srandy. Ode dneška začíná soutěž ve skoku dalekém. Máme připravenou čáru a tabulku k zapisování výkonů.  Na zahradní dlažbě je nakreslený ,,panák´´, kterého přeskakujeme všichni pokaždé, když jdeme na zahradu :-). Jen plakát stále nemá svoje stálé místo :-(. Moc děkuji za tak ucelený koncept. Mějte hezký den, Katka Z. (10. 9. 2018)


Hezký den, pořád se chystám Vám napsat a ještě jednou poděkovat za velmi příjemnou komunikaci a pomoc. Tobík je z mapy nadšený. :) Doporučuji Vás, kudy chodím a už pár maminek v okolí si Týdeníčky pořídilo, nebo plánuje. Oceňuji, že úkoly nejsou příliš zdlouhavé a dají se zvládnout i navečer s dalšími dvěma dětmi za zády. Náš prostřední rád poslouchá, co řešíme a zapojuje se také.  Znovu děkujeme a posíláme fotku, jak se nám mapa pěkně plní :)  S pozdravem Katka K.

Jste prostě jedničky. Přeji knížce hodně kupujících a hlavně spokojené děti a rodiče petersim2

Tydeníček si určitě objednám,sice je Niki ještě malá,ale čas neúprosně letí a pak jako když to najdu....takže to nevydržím a určitě někomu podaruju.....

Ty jo, neskutečné co všechno obnáší vydat knížku.......jsem ráda,že jsem mohla nakouknout....díky.

Úžasný, kloubouk dolů, na tohle bych nervy neměla. JanaA

Jani díky za přiblížení vzniku. Máte za sebou neskutečné množství dřiny, ale už teď vím, že výsledek stojí za to! Nemůžu se Předškoláka dočkat. :-))) nadule 1

Jste moc šikovní, všichni. Vypadá to skvělě a už se moc těším, až si budu moct s Dádou prohlédnout. Díky tygřímáma

Tydeníček si určitě objednám,sice je Niki ještě malá,ale čas neúprosně letí a pak jako když to najdu....takže to nevydržím a určitě někomu podaruju.....

No paráda a té práce! Jste super! Voraba

Perfektně odvedená práce !! Jani, úžasné, ale ani jsem nic jiného nečekala. Už se těším, až ji uvidím. Small

Vypadá to úžasně! Už se taky moc těším. Konečně dobrý dárek pro předškoláky a jejich maminky. Marta81


Dobrý den, mám nejmladšího čtenáře - 16měsíčního Martínka knížky Jak děti přicházejí na svět, Hana


Už jsem koupila a prolistovala. Již jsem si týdeníčky prohlédla a chtěla jsem Vám říct, že jsou skvělé...Už se těším až je předám dceři a budeme je spolu procházet a vyplňovat...Skutečně jsem z nich velmi nadšena. Mám doma 5ti letou dceru, která chce něco vybarvovat a stříhat a hledala jsem pro ni vhodnou publikaci před nástupem do školy. A ta Vaše se mi velmi líbila. Narazila jsem na ni náhodou při brouzdání po internetu a ihned mě chytla za srdce...Jakmile splníme první úkoly, napíši Vám reakci dcery a jak jí to baví... mirinda2001

Vážená redakce, s týdeníčky jsem byla velice spokojena. Používali jsme hlavně Hlavičkové úkoly, psali do Jízdy tužkou a používali i kartičky s písmenky. Je to sice nákladná věc, ale velice dobře se s ní pracuje. Dítě pracuje s pastelkami, tužkou, nůžkami, naučí se plnit úkoly. Je to prima příprava do školy. Spolu s výukou ve školce jsme toho hodně zvládli. Moje dcera teď nastoupila do 1. třídy, tak uvidíme, jak se jí povede. Zatím je v pohodě. Doporučuji dál pracovat na této přípravě pro děti. Je to fajn pomůcka. 

Dobrý den, Vaše publikace jsou hezky udělané. Příručku Jak děti přicházejí na svět jsem si prohlédla, i ta je udělaná hezky, jen jsem ji zatím uložila na později. Je to jen osobní pocit, neberte to prosím osobně. Připadlo mi, že je pro předškolní dítě až příliš podrobná a některé obrázky jsou také až příliš podrobné, některé věci samozřejmě vysvětlím co nejvíce pravdivě, a třeba mi k tomu pomůže i tato příručka, ale některé zařadím trochu později a třeba ji i využiji (zřejmě v průběhu první třídy). Je to ale nejen na rodičích, ale také na vyspělosti dítěte. Co se týče předškolákových týdeníčků, využívala jsem spíše jednotlivé věci a úkoly, které jsem měla pocit, že nám váznou, nebo na procvičení. Pozitivně hodnotím, že jsou v nich zařazeny věci, které v ostatních publikacích scházejí, nebo jsou jen k přečtení (dítě přitom jen neposlouchá, ale je aktivní odpovědmi, úkoly - například sebeobsluha), nebo pohybovky - mě přišly samozřejmostí, že dítě zvládne, ale některé cviky nám taky daly zabrat :), a to jsme neprošli všechny. Některé věci budeme s pomocí Předškolákových týdeníčků případně procvičovat během první třídy. Nalepování mapy nám trochu zhatil mladší syn, který roztrhl mapu, tak jsme samolepky lepili na pelest postele. Jinak pro holčičky by se hodila možná malinko jiná motivace, než vesmír, ale i tak byly u nás žádané a hlavně za snahu jsme dávali malou samolepku denně, v jeden den jsme chvíli plnily třeba i více úkolů, podle únavy a chuti - např. jeden psací, pohybový, myšlení - ale podle obtížnosti:) Všechny úkoly si třídím a zakládám, psací úkoly plníme na gumovací fólii, aby se daly opakovat a taky plánuji využívat jednou třeba pro mladšího syna:) S pozdravem D.U.

Vážení, jsem babička vnoučka, kterému jsem od Vás před časem objednala (jako dárek) publikaci Předškolákovy týdeníčky. Zkušenosti s touto publikací mohu sdělit pouze zprostředkovaně podle informací rodičů, žijeme poměrně daleko od jejich bydliště - ale vím, že hošíkovi se publikace líbila a rád plnil úkoly, aby mohl "zaplňovat" samolepkami kosmickou mapu, myslím, že to byl dobrý nápad, dnešní děti se zajímají i o vesmír. Děkuji za záslužnou činnost a přeji hodně úspěchů i do dalších let. S pozdravem J.K.

Určitě doporučuji. Objednala jsem kolekci publikací, jsou bezvadné, dětem se líbí, doporučuji všem. (Můj pětiletý syn se kroutí, když slyší slovo "úkoly", ale tyhle se mu líbí, hlavně se vždy těší, že si vylepí po splnění úkolu samolepku do kosmické mapy). Zdroj: Heureka http://obchody.heureka.cz/prochytrehlavicky-cz-1/recenze/?f=1#show-rating-z-147210158

Už na podzim jsem objednávala 2 výtisky, jeden pro nás a jeden jako dárek, a musím říci, že i tam se setkal s nadšením. No, a nyní slaví naše neteřinka 5té narozeniny, tak bude obdarovaná také.

Pro svého syna jsem publikaci kupovala na podzim, celý rok jsme pracovali, nyní už nás čekají jen prázdninové speciály. Syn byl z úkolů nadšený, někdy jsme měli spíše problém udržet ho, abychom toho nedělali zbytečně hodně. Pro mě to byla strašná úleva, že nemusím vyhledávat po částech a na různých zdrojích, a že naopak vše máme pěkně ucelené.

Vážení, moc děkuji za poslání Předškolákových týdeníčků, jsou skvělé. Prosím ještě o Písmenkové kartičky. Učím 40 let 1. třídu ZŠ a nyní se věnuji nultým ročníkům. Moc děkuji. Vaše materiály mně velmi pomohou. Jsou báječné! Kubíčková

Jak jsem slíbila, tak píšu, jak se týdeníčky líbí dceři. Je z nich nadšená a my s ní. Úkoly jsou moc hezky zpracované nejen pro děti, ale vlastně i pro nás rodiče. Jsou hodně poutavé, dcera už má doma vyvěšenou vesmírnou mapu a nadšeně si vylepuje obrázky za splnění úkolů. Jsem ráda, že je na trhu dostupná tak inspirativní publikace. Doporučuji ji ostatním maminkám, sešitky jsem dala k nám do čekárny a do školky, kam chodí dcery. 

Mohlo by vás zaujímať

Povinné údaje.

Unikátne vzdelávacie knihy pre deti vydavateľstva Babyonline

Naše ďalšie projekty: