Písacie potreby 

Písacie potreby a ich správny výber je okrem aktovky a puzdra pre každého školáka veľmi dôležitý a rozhodne sa na nich neoplatí  šetriť. Písacie perá a ceruzky je potrebné bedlivo voliť zvlášť pre prváčikov, inak písacie potreby nižšej kvality môžu mať za následok chybné písacie návyky. Prváčikovia začínajú nácvik písma ceruzkou, zhruba po pol roku prechádzajú na písacie perá.

Aké písacie potreby zvoliť?

Čítať ďalej >

1. Písacie potreby s trojhranným úchopom, prípadne písacie potreby STABILO s výrezmi pre jednotlivé prsty
2. Dostatočne silné písacie potreby, aby jednotlivé prsty štipkového úchopu cez seba neprechádzali
3. Písacie potreby, ktorých tuhy sa nelámu

Úplným fenoménom je trojhranný tvar plastových ceruziek a pier STABILO, ktoré zaisťujú správny úchop ceruzky. Vnútri balenia je aj strúhadlo na ceruzky.

Aké písacie potreby vybrať pre jednotlivé vekové obdobia? V našom e-shope ponúkame značkové písacie potreby STABILO, PILOT a KOH-I-NOOR.

• Písacie potreby pre vek do 5 rokov: trojhranné ceruzky
• Písacie potreby 5 -7 rokov: Ergonomická ceruzka STABILO so strúhateľnou tuhou pre vek 5-7 rokov
• Písacie potreby 7+: Od druhej triedy zameníte ceruzku pre vek do 7 rokov za STABILO mikroceruzku 7+, pričom je zachovaná hrúbka ceruzky a štipkový úchop. Súčasne dieťaťu zaobstaráme už v prvej triede plniace pero STABILO. Novinkou je ergonomicky tvarované strúhadlo v praktickom dizajne s nádobkou a samozrejme náhradné náplne do plniacich pier.
• Písacie potreby od 3. triedy: Gumovateľné pero a guľôčkové perá PILOT v rôznych farbách, súčasne ponúkame tuhy do všetkých ponúkaných ceruziek a pier.

Zobrazených 1 - 12 z 29 položiek

Unikátne vzdelávacie knihy pre deti vydavateľstva Babyonline

Naše ďalšie projekty: