Písmenkové kartičky pre šikovné hlavičky v češtine – priamo od autorov

AKCIA: Pri zakúpení spolu s ľubovoľnou knihou ďalšia zľava 23% .
Zľava sa automaticky započíta v košíku.

0/5
(Hodnotilo 0)

112 ručne maľovaných kariet naučí predškolské deti počuť hlásky, slabikovať a spoznávať písmená! Deti od 1 roku spoznávať obrázky, s ktorými si rozšíria svoju slovnú zásobu. Uľahčite to svojmu dieťaťu! Pre rozvoj slovnej zásoby aj na prípravu do školy.

More details

Skladom > 5 ks

Sme vydavateľom

CENA: 6,52 €

ks

„Toto je najefektívnejšia predškolská pomôcka, akú sme mohli vymyslieť. Priznám sa, že ma inšpirovali karty, ktoré som mala sama ako predškolák,“ zveruje sa ich autorka Jana Martincová a dodáva: „Ale bolo ich len 32, od každého písmena iba jedna karta, nedalo sa s nimi toho príliš hrať. Preto sme sa rozhodli, že ich pre naše deti nakreslíme rovno 112, ako je bežný počet hracích kariet, a to tak, aby bolo niekoľko s rovnakým počiatočným písmenom, rovnakého počtu slabík, od daného druhu obrázkov, napr. ovocia, častí tela, rozprávkových bytostí a deti si ich mohli rôzne radiť do skupín. Okrem toho sa dajú využiť aj na trénovanie pamäte, kedy ich najskôr napr. 5 umiestnite na stôl, potom otočíte a dieťa háda, kde čo bolo. Počet a náročnosť zvyšujete. Pri hádaní je dobré, aby sa dieťa vyjadrovalo aj k stranám umiestnenia, teda v pravom hornom rohu, uprostred, nad a pod.“

Písmenkové kartičky obsahujú 112 ručne kreslených písmenkových kariet v praktickej krabičke.

Písmenkové kartičky možno zakúpiť taktiež v komplete s niektorou z našich publikácií za zvýhodnenú cenu 3,94 EUR. Táto cena platí IBA pri súčasnej objednávke niektorej z publikácií: Ako deti prichádzajú na svet, Predškolákove týždenníčky, Riekanky, Zdravé tehotenstvo, Žena po 40.
SK_VICE O JANE_KNIHY_PROCHYTREHLAVICKY.j

PREZENTACE_OBRAZEK5.jpg

Pre koho sú určené Písmenkové kartičky pre šikovné hlavičky?

  • pre predškolákov slúži abeceda písmen k nižšie uvedenému
  • česká abeceda písmen slúži taktiež pre školákov, a to na naučenie písmen (prváci), abecedy a skladanie slov podľa abecedy (3. trieda)
  • najmenším deťom obrázkové karty rozšíria slovnú zásobu, učia ich spoznávať obrázky, vytvárať skupiny obrázkov a pod.

Čo karty s abecedou predškoláka naučia?

  • počuť hlásky v slove (na čo začína, končí, čo je vo vnútri), jedná sa o dôležitú schopnosť na písanie diktovaného textu
  • spoznávať slabiky, delenie slov na slabiky
  • spoznávať písmená

Ako sa môžu deti s písmenkovými kartami hrať?

1. Maminka alebo ocinko vám môžu vybrať skupinu kariet a vy, milé deti, z nich vytvorte dvojice alebo trojice, ktoré majú niečo spoločné:
• rovnaké prvé / posledné písmeno, určité písmeno v slove
• rovnaký počet slabík
2. Vytvorte skupiny obrázkov, ktoré k sebe patria, napr.: rozprávkové postavy, hudobné nástroje, ovocie, zelenina, zdravé a nezdravé jedlá, potreby do školy, pracovné nástroje, obrázky spojené so zimou, obrázky spojené s vodou, hry, zvieratá, vtáky, rastliny, veci súvisiace so sluchom alebo zrakom, časti ľudského tela, veci, ktoré nájdeme doma, u lekára, v prírode a pod.
3. Skúste z písmen vytvoriť slová.

karty2.png

Písmenkové kartičky pre šikovné hlavičky predstavenie abecedných kariet a hier s nimi

Uľahčite to svojmu dieťaťu!
Od 1 roku na rozvoj slovnej zásoby, od 4 rokov na prípravu do školy.

Ďalšie hry ako slovný futbal, slabikovanie, skladanie slov a pod. nájdete v záložke Hry s Písmenkovými kartami.

Ďalšie hry s Písmenkovými kartami:
Určovanie počtu slabík

Dieťa si na kartičky napíše čísla od 1 do 5 – symbolizujú počet slabík. Každé číslo môže priradiť k obľúbenej plyšovej hračke. Vyberie si náhodne 10 kariet, ktoré sa mu páčia, a tie prikladá k číslam podľa počtu slabík.
Precvičovanie pamäti

Odkryte dieťaťu trojicu, príp. štvoricu obrázkov, po chvíli ich opäť zakryte a dieťa vám povie, ktoré obrázky si zapamätalo na kartách zľava doprava.

Sluchové vnímanie

Umiestnite 1 alebo viac kariet písmenom nahor, dieťa k nim hľadá karty s obrázkami, ktoré na dané písmeno začínajú (ťažšie varianty: končia alebo majú dané písmeno / hlásku kdekoľvek v slove).

Môžete si s dieťaťom zasúťažiť. Dieťa aj rodič si vyberú rovnaké písmeno, a kto k nemu nájde ako prvý napr. 5 obrázkov, ktoré obsahujú dané písmeno, vyhráva. Pokiaľ budete hrať viackrát za sebou, za každú výhru si môžete pripísať bod. Za získanie určitého počtu bodov môžete dieťaťu motivačne niečo sľúbiť. Obdobne sa dá súťaž zamerať na počet slabík.


Naučenie sa abecedy

Dieťa si môže skúsiť z písmen zložiť abecedu. Kartičky využijete až do 3. triedy (vrátane), kde podľa nich formou hry naučíte deti skladať slová podľa abecedy.

Poznámka: Kartičky s Q, W, Ď, Ť, Ň nie sú zaradené.

Skladanie slov

Buď si dieťa zloží slovo samo, alebo mu môžete zložiť časť a dieťa doplní. Najprv voľte jednoduché 3písmenkové slová.


Môžete tiež dieťaťu nájsť obrázok s úlohou, nech vedľa napíše, čo je na obrázku, napr. NOS, RAK, LUK, ŠÍP, PÁV, MYŠ, OKO, ZUB...


Slovný futbal s písmenkovými kartičkami

Písmenkové karty môžu slúžiť tiež k obľúbenej hre detí - slovnému futbalu.

Karty si rozložíme na hromádky kariet s rovnakým počiatočným písmenom od A do Ž a rodič (príp. dieťa) vyberie ľubovoľnú prvú kartu, napr. ANANÁS.


ANANÁS končí na S, takže dieťa hľadá kartu s obrázkom začínajúcim na hlásku S. V treťom rade nájde SLNEČNICU, ktorú položí na predchádzajúce. Ďalší na rade hľadá obrázok začínajúci na E.


Dieťa sa takto nenápadne učí aj poradie písmen v ABECEDE. Chýbajúce písmená, napr. Ť nahraďte T. Teda napr. po slove LABUŤ bude nasledovať slovo začínajúce na T. Ten, na koho už neostala karta, vypadáva, jeho spoločník sa stáva víťazom. Ak hrajú 3 hráči, po vypadnutí jedného ten, ktorý je na rade, opäť náhodne vyberie obrázok a hráči hrajú ďalej.

Po ukončení hry je možné dieťaťu karty obrátiť písmenká zhora a vyzvať ich, aby hraciu hromádku postupne zaradilo späť k hromádkam jednotlivých písmeniek.

S Písmenkovými kartami vám prajeme veľa zábavy a pokrokov v sluchovom vnímaní vašich detí.

Mohlo by vás zaujímať

Unikátne vzdelávacie knihy pre deti vydavateľstva Babyonline

Naše ďalšie projekty: